حقیقتاً هم شهدای شما، هم خانواده‌ها، ‌پدران، مادران و فرزندان آنان، حق بزرگی بر گردن همه‌ی ملت ایران دارند. این شهدا امتیازاتی دارند؛ یکی این است که اینها از حریم اهل بیت در عراق و سوریه دفاع کردند و در این راه به شهادت رسیدند...
صفحه اصلی » شهدای مدافع حرم » لشگر فاطمیون » شهید خانعلی یوسفی ـ فارس
منتشر شده در ۲۲ آذر ۱۳۹۵ | دسته : لشگر فاطمیون

شهید خانعلی یوسفی ـ فارس

اندازه قلم

معرفی شهید

نام و نام خانوادگی: خانعلی یوسفی

نام پدر: 

محل تولد: افغانستان

تاریخ تولد: ۶۳

تاریخ شهادت: ۹۴/۸/۳

محل شهادت: حلب، سوریه

محل دفن: جهرم

وصعبت تاهل:

تعداد فرزندان: زندگی نامه

 شهید «خانعلی یوسفی» از اهالی افغانستان و ساکن جهرم بود که داوطلبانه برای دفاع از حرم حضرت  زینب (سلام الله علیها) عازم سوریه شده بود و سر انجام در ابان ۹۴ در حومه حلب به شهادت رسید.

پیکر این شهید عزیز ۷ آبانماه، مصادف با ۱۵ محرم الحرام، بر دوش مردم شهید پرور شهرستان جهرم، تشییع شد.وصیت نامهخاطرات و گزارشات

داماد شهید یوسفی بعد از تشییع و با تشکر از حضور باشکوه مردم، گفت:

شهید یوسفی از همان ابتدا خواستار شهادت بود تا جایی که قبل از رفتن به سوریه از او خواستیم از تهران به جهرم سفر کند و بار دیگر او را دیدن کنیم اما او ترجیح داد به زیارت امام رضا (ع) برود.

وی با بیان اینکه او خواهان دفن پیکرش در ایران بود، بیان می‌کند: ما از مسئولان هیچ توقع نداریم اما از آن‌ها خواهان هماهنگی برای سفر مادر شهید از افغانستان به ایران برای زیارت قبر شهیدش هستیم.

داماد این شهید با اشاره به اینکه شهید یوسفی همواره در طول عمر ۳۱ ساله خود همواره درگیر جنگ با طالبان و داعش بوده است، می‌گوید: به خواست خداوند آل سعود، امریکا و حامیان داعش را نابود خواهیم کرد.
وی با بیان خصوصیات اخلاقی شهید یوسفی می‌گوید: خوش‌اخلاق‌تر از او در خانواده ندیدم و او بسیار عاشق حضرت زینب (ع) و حضرت رقیه (ع) بود.
 
داماد این شهید می‌افزاید: مسلمانان و شیعیان در هر جای دنیا که باشند با هم هستند و دشمنان نخواهند توانست با اقدامات فریبنده خود این اتحاد را به اختلاف تبدیل کنند. دیکر رسانه ها

تشییع و خاک‌سپاری شهید افغانی مدافع حرم در جهرم

تشییع ۲ شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) در جهرمفیلم شهید مدافع حرمتصاویر شهید مدافع حرم

مطالب مرتبط
نوشتن دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *